Rodzaje biur i przestrzeni biurowych – podpowiadamy jakie biuro wybrać dla firmy

Znalezienie odpowiedniej przestrzeni biurowej dla przedsiębiorstwa jest niezwykle istotne, gdyż może wpływać zarówno na wydajność pracy, jak i wizerunek marki. Aby wybrać biuro dla firmy, które będzie prawidłowo dopasowane do potrzeb, należy wziąć pod uwagę wiele czynników – od jego wielkości, przez układ pomieszczeń, na lokalizacji kończąc. Do tego należy pamiętać, że istnieje wiele rodzajów takich lokali, poczynając od standardowych, a kończąc na serwisowanych czy wirtualnych, które oferujemy na wynajem. Jesteś ciekaw, na które się zdecydować? W artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek ułatwiających podjęcie najlepszej decyzji – zapraszamy do lektury!

Jakie są rodzaje przestrzeni biurowych dla przedsiębiorstw?

Zanim w ogóle zaczniesz przeglądać oferty z rynku nieruchomości, musisz podjąć decyzję w zakresie tego, jakie wybrać biuro dla firmy pod kątem jego typu. Rodzajów przestrzeni biurowych jest kilka, a spośród nich najbardziej znane są tradycyjne (standardowe). W tym przypadku przedsiębiorca wynajmuje cały budynek lub pewną jego część. Następnie we własnym zakresie wydziela pomieszczenia, wykańcza je i aranżuje. Jeśli zastanawiasz się, czy jest to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie, to weź pod uwagę fakt, że obiekty tego typu zwykle są drogie w utrzymaniu.

Jednak oprócz standardowych są jeszcze inne rodzaje biur dla firm, spośród których możesz wybierać. Najpopularniejsze z nich to:

Serwisowane biura dla firm

Jeśli chcesz mieć szerokie możliwości rozwoju swojego biznesu przy jednoczesnej maksymalnej optymalizacji kosztów, to rozwiązanie może okazać się dla Ciebie najlepsze. Biuro dla firmy w formie serwisowanej od standardowego różni się tym, że wynajmujesz w pełni umeblowane pomieszczenia. Są od razu gotowe do użytku i, co ważne, sposób ich aranżacji dopasujesz do potrzeb na etapie podpisywania umowy najmu.

Biura wirtualne dla firm

To ostatnia z ciekawszych i jednocześnie w wielu przypadkach najlepszych opcji. Biura standardowe, serwisowane wynajmuje się z myślą o codziennej pracy w nich. Z kolei wirtualne wybiera się głównie pod kątem uzyskania prestiżowego adresu dla firmy, który ma pozytywny wpływ na jej wizerunek. Dodatkowo w ramach umowy najmu pracownicy recepcji będą odbierać telefony i korespondencję przychodzącą do przedsiębiorcy. Jednocześnie w razie potrzeby można na godziny wynajmować w pełni wyposażone pomieszczenia, np. w celu przeprowadzenia szkolenia czy zorganizowania spotkania konferencyjnego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przestrzeni biurowej dla firmy?

Dzięki powyższym informacjom z pewnością łatwiej będzie Ci podjąć decyzję w zakresie tego, co wybrać – biuro standardowe a serwisowane czy wirtualne. Gdy postawisz już na konkretny jego rodzaj, poszukując najlepszej oferty wynajmu, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • warunki umowy – czas trwania, koszty i ewentualne opłaty za dodatkowe usługi,
  • możliwości adaptacji przestrzeni pod kątem dopasowania jej do potrzeb firmy,
  • lokalizację budynku – powinna być łatwo dostępna (blisko głównych dróg i przystanków komunikacji zbiorowej).

Wybierz serwisowane lub wirtualne biuro z oferty naszej firmy – Inoffice!

Pamiętaj o tym, aby wyboru standardowej czy każdej innej przestrzeni biurowej dokonywać bez pośpiechu i po dokładnej analizie wielu ofert obecnych rynku. Ważne jest też to, abyś podejmował współpracę z profesjonalistami zajmującymi się wynajmem różnych rodzajów takich obiektów. Jeśli szukasz biura serwisowanego lub wirtualnego, zapoznaj się z ofertą naszej firmy – Inoffice. Mamy budynki w najlepszych lokalizacjach na terenie Warszawy i gwarantujemy wysoką jakość usług – zapraszamy do kontaktu!