Co to jest biuro serwisowane i jakie ma zalety dla Twojej firmy

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnego biznesu wymaga gotowości do szybkiego reagowania na zmieniające się warunki rynkowe. Wiąże się to z wdrażaniem innowacji w wielu obszarach działalności gospodarczej, nawet tych związanych z wykorzystywaną przestrzenią biurową. W tym kontekście coraz więcej przedsiębiorców decyduje się zamienić standardowe biuro na serwisowane, o którym więcej dowiesz się z tego artykułu. Sprawdź, co to jest, poznaj jego zalety oraz dowiedz się, dlaczego przynosi firmom szereg korzyści niezależnie od ich wielkości czy branży, w której działają. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego wybór odpowiedniego biura dla Twojej firmy jest istotny?

Prawidłowe dobranie przestrzeni biurowej do potrzeb przedsiębiorstwa ma istotne znaczenie dla możliwości jego rozwoju. Przede wszystkim miejsce, w którym pracownicy wykonują swoje obowiązki, ma ogromny wpływ na ich produktywność oraz motywację. Dobre biuro serwisowane, standardowe czy każde inne powinno zapewniać komfortowe warunki pracy, sprzyjające kreatywności. Ważną jego zaletą będzie też prestiżowa lokalizacja – może wpłynąć na wizerunek Twojej firmy i postrzeganie jej przez klientów oraz partnerów biznesowych.

Biorąc pod uwagę możliwości rozwoju przedsiębiorstwa w przyszłości, ważne jest także to, aby aranżację przestrzeni biurowej dało się szybko i tanio zmienić. Biuro serwisowane oferuje takie możliwości, a to tylko jedna z wielu jego zalet. W dalszej części wyjaśnimy, co to jest i czym się charakteryzuje!

Czym są biura serwisowane?

Tym, co najbardziej odróżnia je od rozwiązań klasycznych, jest ogromna wygoda i elastyczność w zakresie dopasowania przestrzeni biurowej do potrzeb. W takim razie co to jest biuro serwisowane? To powierzchnia do pracy dla firmy, która po jej wynajęciu zostanie w pełni wyposażona przez zarządcę – przygotowana „pod klucz” wraz z podłączeniem do infrastruktury IT (szerokopasmowe łącze internetowe).

Istotną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że aranżację można dobrać do własnych potrzeb, m.in. pod kątem:

  • rozkładu i wielkości poszczególnych pomieszczeń,
  • rodzaju podstawowych mebli,
  • formy przestrzeni do pracy – open space lub klasyczne gabinety.

Dodatkowo w ramach umowy wynajmu biura serwisowanego zyskasz wiele usług dodatkowych, w tym np. możliwość korzystania z w pełni wyposażonego aneksu kuchennego, strefy relaksu dla pracowników czy sali konferencyjnej. Są to miejsca wspólne, dostępne dla wszystkich najemców przestrzeni biurowej w danym budynku. To istotne, ale niejedyne zalety tego rozwiązania, które sprawiają, że cieszy się ono coraz większą popularnością.

Wynajem biura serwisowanego – jakie korzyści przyniesie Twojej firmie?

Możliwość „wprowadzenia się” do w pełni wyposażonej przestrzeni biurowej praktycznie od razu po podpisaniu umowy najmu to oczywiście bardzo istotna korzyść. Dzięki temu możesz szybko przenieść swoją firmę do nowej siedziby, ograniczając do minimum czas przestoju pracy i jej dezorganizacji.

Pamiętaj jednak, że są również inne zalety biura serwisowanego, z których najważniejsze to:

  • skalowalność – gdy w związku z rozwojem biznesu będziesz zatrudniać kolejnych pracowników, możesz swobodnie zwiększać wynajmowaną powierzchnię i organizować w niej nowe stanowiska pracy,
  • niskie koszty początkowe – otrzymujesz przestrzeń biurową wraz z podstawowym wyposażeniem, w tym gotową infrastrukturą IT, a więc unikasz wydatków związanych m.in. z remontem, wykończeniem oraz zakupem mebli,
  • prestiżowa lokalizacja – bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy możesz przenieść swoją firmę do budynku znajdującego się np. w biznesowej dzielnicy miasta, co pozytywnie wpłynie na wizerunek Twojego przedsiębiorstwa.

Dodatkową zaletą biur serwisowanych jest to, że zwykle zlokalizowane są w dobrze skomunikowanych punktach i mają dostęp do własnych parkingów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura serwisowanego?

Ofert wynajmu takich przestrzeni biurowych jest wiele, dlatego w poszukiwaniu najlepszej dobrze przeanalizuj każdą z nich. Wybierając biuro serwisowane, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • warunki umowy najmu – m.in. jej minimalną długość oraz usługi wliczone w cenę,
  • możliwości w zakresie dopasowania przestrzeni biurowej do potrzeb,
  • udogodnienia w budynku – do ważnych zalet zalicza się m.in. klimatyzację, całodobową ochronę czy dużo przeszkleń gwarantujących swobodny dostęp do światła dziennego (ma pozytywny wpływ na nastrój pracowników i tym samym ich produktywność).

Wynajmij biuro serwisowane w prestiżowej lokalizacji na terenie Warszawy!

Jak widzisz, jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich firm, które poszukują elastycznej i gotowej do natychmiastowego użytku przestrzeni biurowej. Ma wiele zalet, zarówno pod kątem praktyczności, jak i optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co to jest i jakie konkretnie korzyści przyniesie Twojemu przedsiębiorstwu, skontaktuj się z nami! Inoffice  oferuje na wynajem biura serwisowane w prestiżowej lokalizacji na terenie Warszawy – w Złotych Tarasach oraz Centrum Biznesowym Equator i Garden. Gwarantujemy atrakcyjne oraz przejrzyste warunki współpracy!